fcitx - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: &Add
ja: 追加 (&A)

en: &Delete
ja: 削除 (&D)

en: &Export
ja: エクスポート (&E)

en: &Import
ja: インポート (&I)

en: Allow type with more freedom
ja: より自由なタイプを許可する

en: Auto restore keys with invalid words
ja: 無効な単語を含むキーの自動復元

en: Choose input method
ja: 入力メソッドを選択

en: Choose output charset
ja: 出力文字セットを選択

en: De&lete All
ja: 全削除 (&l)

en: Enable Macro
ja: マクロを有効に

en: Enable Spell Check
ja: スペルチェックを有効に

en: Enable macro
ja: マクロを有効に

en: Enable spell check
ja: スペルチェックを有効に

en: Input Method
ja: 入力メソッド

en: Macro
ja: マクロ

en: Microsoft Vietnamese
ja: Microsoft ベトナム語

en: No Macro
ja: マクロなし

en: No Spell Check
ja: スペルチェックなし

en: Output Charset
ja: 出力文字セット

en: Process W at word begin
ja: 単語の先頭で W を処理する

en: Simple Telex
ja: シンプルTelex

en: Simple Telex2
ja: シンプルTelex2

en: Spell Check
ja: スペルチェク

en: Toggle Macro
ja: マクロの状態を切り替える

en: Toggle Spell Check
ja: スペルチェックの状態を切り替える

en: Unikey Input Method
ja: Unikey 入力メソッド

en: Unikey Macro Editor
ja: Unikey マクロエディター

en: Unikey Wrapper For Fcitx
ja: Fcitx 用 Unikey ラッパー

en: Use oà, _uý (instead of òa, úy)
ja: oà, _uý を使う (òa, úyの代替)

en: UserIM
ja: ユーザーIM

en: Word
ja: 単語
