lightdm-gtk-greeter-settings - en to ca translation catalogue (165 entries)

en: LightDM GTK+ Greeter settings
ca: Ajusts de LightDM GTK+ Greeter

en: Configure LightDM GTK+ Greeter
ca: Configureu LightDM GTK+ Greeter

en: LightDM GTK+ Greeter: settings
ca: LightDM GTK+ Greeter: ajusts

[ctx: option|greeter|xft-rgba]
en: None
ca: Desactiva

[ctx: option|greeter|xft-rgba]
en: Vertical RGB
ca: RGB vertical

[ctx: option|greeter|xft-rgba]
en: Vertical BGR
ca: BGR vertical

[ctx: option|greeter|xft-hintstyle]
en: None
ca: Sense

[ctx: option|greeter|xft-hintstyle]
en: Slight
ca: Lleuger

[ctx: option|greeter|xft-hintstyle]
en: Medium
ca: Mitjà

[ctx: option|greeter|xft-hintstyle]
en: Full
ca: Complet

[ctx: option|greeter|xft-antialias]
en: Antialias
ca: Suavizat

en: Enable this option to override system defaults
ca: Habiliteu aquesta opció per anul·lar els valors predeterminats del sistema

[ctx: option|greeter|xft-dpi]
en: DPI
ca: Punts per polzada (DPI)

[ctx: option|greeter|xft-rgba]
en: Subpixel rendering
ca: Representació per subpíxels

[ctx: option|greeter|xft-hintstyle]
en: Hinting
ca: Estil d'optimització

en: Additional font options
ca: Opcions addicionals de la lletra

[ctx: option|greeter|background]
en: Background
ca: Fons

[ctx: option|multihead]
en:  <i>(or use <a href="">multihead setup</a> for individual monitors)</i>
ca:  (o bé utilitzeu la <a href="">configuració multipantalla</a> per a monitors individuals)

[ctx: option|greeter|background]
en: Image
ca: Imatge

[ctx: option|greeter|theme-name]
en: Theme
ca: Tema

[ctx: option|greeter|icon-theme-name]
en: Icons
ca: Icones

[ctx: option|greeter|font-name]
en: Font
ca: Lletra

[ctx: option|greeter|hide-user-image]
en: User image
ca: Imatge de l'usuari

[ctx: option|greeter|default-user-image]
en: Default user image
ca: Imatge predeterminada

[ctx: option|greeter|user-background]
en: Use user wallpaper if available
ca: Utilitza el fons de l'usuari si està disponible

[ctx: tabs]
en: Appearance
ca: Aparença

[ctx: option|greeter|clock-format]
en: %H %I - hours, %M - minutes, %S - seconds
    %d - day, %m - month, %y %Y - year
    %a %A - day of the week, %b %B - month name
ca: %H %I - hores, %M - minuts, %S - segons
    %d - dia, %m - mes, %y %Y - any
    %a %A - dia de la setmana, %b %B - nom del mes

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Add indicator to list
ca: Afegeix un indicador a la llista

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Add
ca: Afegeix

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Remove indicator from list
ca: Elimina l'indicador de la llista

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Remove
ca: Elimina

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Move up
ca: Puja

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Up
ca: Amunt

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Move down
ca: Baixa

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Down
ca: Avall

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Templates
ca: Plantilles

[ctx: option|greeter|clock-format]
en: Clock format:
ca: Format del rellotge:

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Redefine indicators
ca: Redefineix els indicadors

[ctx: tabs]
en: Panel
ca: Quadre

[ctx: option|greeter|position]
en: Horizontal
ca: Horitzontal

[ctx: option|greeter|position]
en: in %
ca: en %

[ctx: option|greeter|position]
en: from right
ca: Des de la dreta

[ctx: option|greeter|position]
en: from bottom
ca: Des de baix

[ctx: option|greeter|position]
en: Select base point and its position.
ca: Seleccioneu el punt base i la seva posició.

[ctx: tabs]
en: Window position
ca: Posició de la finestra

[ctx: option|greeter|screensaver-timeout]
en: Never
ca: Mai

en: Accessibility
ca: Accessibilitat

[ctx: option|greeter|reader]
en: Select path to reader...
ca: Seleccioneu el camí al lector...

[ctx: option|greeter|reader]
en: Command to launch screen reader
ca: Ordre per iniciar el lector de pantalla

[ctx: option|greeter|keyboard]
en: Select path to keyboard...
ca: Seleccioneu el camí al teclat...

[ctx: option|greeter|keyboard]
en: Command to launch on-screen keyboard
ca: Ordre per iniciar el teclat en pantalla

[ctx: option|greeter|a11y-states]
en: Disabled at start
ca: Inhabilitat a l'inici

[ctx: option|greeter|a11y-states]
en: Enabled at start
ca: Habilitat a l'inici

[ctx: option|greeter|a11y-states]
en: Save state between launches
ca: Desa l'estat entre inicis de sessió

[ctx: option|greeter|a11y-theme]
en: Contrast theme
ca: Tema de contrast alt

[ctx: option|greeter|a11y-font]
en: Large font
ca: Lletra gran

[ctx: greeter|option|reader]
en: Reader
ca: Lector

[ctx: greeter|option|keyboard]
en: Keyboard
ca: Teclat

[ctx: option|greeter|screensaver-timeout]
en: Timeout until the screen blanks
ca: Temps d'espera fins que s'enfosqueixi la pantalla

[ctx: greeter|option|allow-debugging]
en: Debugging mode
ca: Mode de depuració

[ctx: greeter|option|allow-debugging]
en: Enable keys to launch GtkInspector
    More informative log
ca: Habilita les claus per llançar GtkInspector
    Registre més informatiu

[ctx: tabs]
en: Misc.
ca: Altres opcions

[ctx: button]
en: _Close
ca: _Tanca

[ctx: button]
en: _Save
ca: _Desa

[ctx: button]
en: _Reload
ca: To_rna a carregar

en: Read configuration file
ca: Llegeix el fitxer de configuració

[ctx: icon-dialog]
en: Select icon
ca: Selecciona la icona

[ctx: button]
en: _Cancel
ca: _Cancel·la

[ctx: button]
en: _OK
ca: _Acepta

en: Add selected indicator to the list and close this window
ca: Afegeix l'indicador seleccionat a la llista i tanca la finestra

[ctx: icon-dialog]
en: Icon _name:
ca: _Nom de la icona:

[ctx: icon-dialog]
en: _Contexts:
ca: _Contextos:

[ctx: icon-dialog]
en: _Icon names:
ca: Noms d'_icones:

[ctx: icon-dialog]
en: List _standard icons only
ca: _Mostra només les icones estàndard

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _OK
ca: _Acepta

[ctx: option-entry|indicators]
en: Select file...
ca: Selecciona el fitxer...

[ctx: option-entry|indicators]
en: Indicator properties
ca: Propietats de l'indicador

[ctx: button]
en: _Add
ca: A_fegeix

[ctx: option-entry|indicators]
en: Indicator
ca: Indicador

[ctx: option-entry|indicators]
en: Display label
ca: Mostrar l'etiqueta

[ctx: option-entry|indicators]
en: Leave empty to use default value
ca: Deixeu-ho en blanc per utilitzar el valor predeterminat

[ctx: option-entry|indicators]
en: Display image
ca: Mostra la imatge

[ctx: option-entry|indicators]
en: Indicator library/service:
ca: Biblioteca/servei de l'indicador:

[ctx: option-entry|indicators]
en: Hide disabled power actions
ca: Oculta les opcions d'energia inhabilitades

[ctx: option-entry|indicators]
en: Text to display:
ca: Text per mostrar:

[ctx: option-entry|indicators]
en: Spacer - fills the maximum available space
ca: Espaiador (omple tot l'espai disponible)

[ctx: option-entry|indicators]
en: Separator - draw a separator
ca: Separador (dibuixa un separador)

[ctx: option|multihead]
en: Multihead setup
ca: Configuració multipantalla

[ctx: option|multihead]
en: Add configuration
ca: Afegeix un monitor per configurar

[ctx: option|multihead]
en: No configured monitors found
ca: No hi ha cap monitor configurat

[ctx: option|multihead]
en: Monitor name:
ca: Nom del monitor:

en: Don't leave empty
ca: No es pot deixar en blanc

[ctx: option|multihead]
en: Add new monitor configuration
ca: Afegeix un altre monitor

[ctx: option|multihead]
en: Overwrite default "background" option
ca: Sobreescriu l'opció de fons predeterminada

[ctx: option|multihead]
en: Overwrite default "user-background" option
ca: Sobreescriu l'opció de fons de l'usuari predeterminada

[ctx: option|multihead]
en: Overwrite default "laptop" option
ca: Sobreescriu l'opció de portàtil predeterminada

[ctx: option|greeter|laptop]
en: This monitor is laptop display (detect lid closing)
ca: Aquest monitor és la pantalla del portàtil (detecta el tancament de la tapa)

[ctx: option|multihead]
en: <i>Note: greeter does not set monitor geometry.
    You need to configure it manually.</i>
ca: <i>Nota: greeter no estableix la geometria del monitor.
    Heu de configurar-la manualment.</i>

en: You don't have permissions to change greeter configuration
ca: No teniu els permisos per canviar la configuració de greeter

en: No permissions to save configuration
ca: No teniu permisos per desar la configuració

en: It seems that you don't have permissions to write to file:
    {path}
    
    Try to run this program using "sudo" or "pkexec"
ca: Segons sembla no teniu permisos per escriure al fitxer:
    {path}
    
    Executeu aquest programa mitjançant «sudo» o «pkexec»

en: <i>disabled</i>
ca: <i>inhabilitat</i>

en: <i>empty string</i>
ca: <i>cadena de text buida</i>

en: <i>None</i>
ca: <i>Sense</i>

en: Value defined in file: {path}
ca: Valor definit al fitxer: {path}

en: Reset to initial value: <b>{value}</b>
ca: Restableix el valor inicial: <b>{value}</b>

en: Reset to default value: <b>{value}</b>
ca: Restableix el valor predeterminat: <b>{value}</b>

en: Reset to value: <b>{value}</b>
ca: Restableix el valor: <b>{value}</b>

[ctx: option|greeter|screensaver-timeout]
en: {count} min
ca: {count} minuts

[ctx: option|greeter|allow-debugging]
en: GtkInspector is not available on your system
    Gtk version: {current} < {minimal}
ca: El GtkInspector no està disponible
    Versió de Gtk: {current} < {minimal}

en: File not found: {path}
ca: No s'ha trobat el fitxer: {path}

en: Failed to check permissions: {error}
ca: No s'han pogut comprovar els permisos: {error}

en: Directory is not readable: {path}
ca: No es pot llegir la carpeta: {path}

en: LightDM does not have permissions to read path: {path}
ca: LightDM no té els permisos per llegir el camí: {path}

en: Path is not a regular file: {path}
ca: La ubicació no és un fitxer vàlid: {path}

en: LightDM does not have permissions to execute file: {path}
ca: LightDM no té els permisos per executar el fitxer: {path}

[ctx: icon-dialog]
en: All contexts
ca: Tots els contextos

[ctx: icon-dialog]
note: separator
en: Actions
ca: Accions

[ctx: icon-dialog]
en: Applications
ca: Aplicacions

[ctx: icon-dialog]
en: Devices
ca: Dispositius

[ctx: icon-dialog]
en: Emblems
ca: Emblemes

[ctx: icon-dialog]
en: Emoticons
ca: Emoticones

[ctx: icon-dialog]
en: International
ca: Internacional

[ctx: icon-dialog]
en: MIME Types
ca: Tipus MIME

[ctx: icon-dialog]
en: Places
ca: Llocs

[ctx: icon-dialog]
en: Status
ca: Estat

[ctx: option-entry|icon]
en: Unrecognized value: {value}
ca: Valor no reconegut: {value}

[ctx: option-entry|icon]
en: Select icon name...
ca: Selecciona un nom d'icona...

[ctx: option-entry|icon]
en: <b>Icon: {icon}</b>
ca: <b>Icona: {icon}</b>

[ctx: option-entry|icon]
en: Select file...
ca: Selecciona el fitxer...

[ctx: option-entry|icon]
en: <b>File: {path}</b>
ca: <b>Fitxer: {path}</b>

[ctx: option-entry|icon]
en: <b>File: {path}</b> (failed to load)
ca: <b>Fitxer: {path}</b> (no s'ha pogut carregar)

[ctx: option-entry|indicators]
en: Use default value...
ca: Utilitza el valor predeterminat...

[ctx: option-entry|indicators]
en: <b>Using default value</b>
ca: <b>Ús del valor predeterminat</b>

[ctx: option-entry|indicators]
en: Path/Service field is not filled
ca: El camp d'ubicació/servei és buit

[ctx: option-entry|indicators]
en: Indicator "{name}" is already in the list.
    It will be overwritten.
ca: L'indicador «{name}» ja està a la llista.
    Serà sobreescrit.

[ctx: option-entry|indicators|name]
en: External library/service
ca: Biblioteca/servei extern

[ctx: option-entry|indicators|name]
en: Spacer
ca: Espaiador

[ctx: option-entry|indicators|name]
en: Separator
ca: Separador

[ctx: option-entry|indicators|name]
en: Clock
ca: Rellotge

[ctx: option-entry|indicators|name]
en: Host name
ca: Nom de l'ordinador

[ctx: option-entry|indicators|name]
en: Keyboard layout
ca: Disposició del teclat

[ctx: option-entry|indicators|name]
en: Sessions menu
ca: Menú de sessions

[ctx: option-entry|indicators|name]
en: Languages menu
ca: Menú d'idiomes

[ctx: option-entry|indicators|name]
en: Accessibility menu
ca: Menú d'accessibilitat

[ctx: option-entry|indicators|name]
en: Power menu
ca: Menú d'energia

[ctx: option-entry|indicators|tooltip]
en: Spacer
ca: Espaiador

[ctx: option-entry|indicators|tooltip]
en: Separator
ca: Separador

[ctx: option-entry|indicators|tooltip]
en: Custom text or/and image
ca: Text o imatge personalitzats

[ctx: option-entry|indicators|tooltip]
en: Host name
ca: Nom de l'ordinador

[ctx: option-entry|indicators|tooltip]
en: Clock
ca: Rellotge

[ctx: option-entry|indicators|tooltip]
en: Layout indicator
ca: Indicador del teclat

[ctx: option-entry|indicators|tooltip]
en: Sessions menu (xfce, unity, gnome etc.)
ca: Menú de sessions (Xfce, Unity, Gnome, etc.)

[ctx: option-entry|indicators|tooltip]
en: Languages menu
ca: Menú d'idiomes

[ctx: option-entry|indicators|tooltip]
en: Accessibility menu
ca: Menú d'accessibilitat

[ctx: option-entry|indicators|tooltip]
en: Power menu
ca: Menú d'energia

[ctx: option-entry|indicators]
en: Reset to _defaults
ca: Restableix els _valors predeterminats

[ctx: option-entry|indicators]
en: Display _label
ca: Mostra l'_etiqueta

[ctx: option-entry|indicators]
en: Display _image
ca: Mostra la _imatge

[ctx: option-entry|indicators]
en: _Remove
ca: _Elimina

[ctx: option-entry|indicators]
en: Show unused items
ca: Mostra els ítems no utilitzats

[ctx: option-entry|indicators]
en: Predefined templates:
ca: Plantilles predeterminades:

[ctx: option|StringPathEntry]
en: Select path
ca: Selecciona la ubicació

en: Authentication is required to run Settings editor for LightDM GTK+ Greeter
ca: Es requereix autenticació per executar l'editor dels ajusts per a LightDM GTK+ Greeter
