linuxmint - en to ja translation catalogue (25 entries)

en: Icon size
ja: アイコンサイズ

en: The preferred icon size.
ja: 推奨アイコンサイズ。

en: Icon
ja: アイコン

en: The string representing the icon.
ja: アイコンを表す文字列。

en: Actions
ja: アクション

en: Applications
ja: アプリケーション

en: Categories
ja: カテゴリ

en: Devices
ja: デバイス

en: Emblems
ja: エンブレム

en: Emoji
ja: 絵文字

en: Mime types
ja: MIMEタイプ

en: Places
ja: 場所

en: Status
ja: ステータス

en: Other
ja: その他

en: Choose an icon
ja: アイコンを選択してください

en: Search
ja: 検索

en: Browse
ja: ブラウズ

en: Loading...
ja: ロード中...

en: Select
ja: 選択

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Allow Paths
ja: パスを許可

en: Whether to allow paths.
ja: パスを許可するかどうか。

en: Select image file
ja: 画像ファイルを選択

en: Open
ja: 開く

en: Image
ja: 画像
