linuxmint - en to he translation catalogue (34 entries)

en: Icon size
he: גודל סמלים

en: The preferred icon size.
he: גודל הסמלים המועדף.

en: Icon
he: סמל

en: The string representing the icon.
he: המחרוזת המייצגת את הסמל.

en: Category
he: קטגורייה

en: The default category.
he: קטגוריית ברירת המחדל.

en: Actions
he: פעולות

en: Applications
he: אפליקציות

en: Categories
he: קטגוריות

en: Devices
he: מכשירים

en: Emblems
he: סמלונים

en: Emoji
he: אימוג'י

en: Mime types
he: סוגי Mime

en: Places
he: מיקומים

en: Status
he: מצב

en: Other
he: אחר

en: Choose an icon
he: בחר סמל

en: Search
he: חפש

en: Browse
he: סייר

en: Loading...
he: טוען...

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Select
he: בחר

en: Cancel
he: בטל

en: Allow Paths
he: הרשה נתיבים

en: Whether to allow paths.
he: האם להרשות נתיבים

en: Default Icon
he: סמל ברירת מחדל

en: The icon to use by default
he: סמל ברירת מחדל לשימוש

en: Select image file
he: בחר קובץ תמונה

en: Open
he: פתח

en: Image
he: תמונה

en: About
he: אודות

en: Area where XApp status icons appear
he: אזור שבו יופיעו סמלי מצב של XApp

en: XApp Status Applet Factory
he: מפעל יישומון מצב XApp

en: XApp Status Applet
he: יישומון מצב XApp
