linuxmint - en to ro translation catalogue (34 entries)

en: Favorites
ro: Preferințe

en: Operation not supported
ro: Operația nu este acceptată

en: Icon size
ro: Mărime pictogramă

en: The preferred icon size.
ro: Dimensiunea preferată a pictogramei.

en: Icon
ro: Pictogramă

en: The string representing the icon.
ro: Șirul reprezentând pictograma.

en: Category
ro: Categorie

en: The default category.
ro: Categoria implicită.

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Applications
ro: Aplicații

en: Categories
ro: Categorii

en: Devices
ro: Dispozitive

en: Emblems
ro: Embleme

en: Mime types
ro: Tipuri MIME

en: Places
ro: Locații

en: Status
ro: Stare

en: Other
ro: Alte

en: Choose an icon
ro: Alege o pictogramă

en: Search
ro: Căutare

en: Browse
ro: Navigare

en: Loading...
ro: Se încarcă...

en: Default
ro: Implicit(ă)

en: Select
ro: Selectare

en: Cancel
ro: Anulare

en: Allow Paths
ro: Permite căi

en: Whether to allow paths.
ro: Fie pentru a permite căi.

en: Default Icon
ro: Pictogramă implicită

en: The icon to use by default
ro: Pictograma pentru a fi folosită implicit

en: Select image file
ro: Selectare fişier imagine

en: Open
ro: Deschide

en: Image
ro: Imagine

en: About
ro: Despre

en: Area where XApp status icons appear
ro: Zona în care apar pictogramele de stare XApp

en: XApp Status Applet Factory
ro: Zona în care apar pictogramele de stare XApp
